Beursverwachting komende week

Laatste update: 23-05-2026 20:21

2 scenario’s voor de beurzen

Fundamenteel gezien ziet het er barslecht uit voor de beurzen. Hoge olieprijs, hard stijgende inflatie, economie richting krimp, hard stijgende yields op staatsobligaties, een Fed bestuurder die over renteverhogingen begint, extreem laag consumentenvertrouwen, maar 1 sector (AI/tech) die de beurzen draagt, het Iran risico enz.

En toch staan veel beurzen op of nabij all time highs. Dan zijn er 2 scenario’s:

Scenario 1:

Beurzen gaan dalen en komen in een bearmarkt terecht. Dat had dan eigenlijk maanden geleden al moeten gebeuren. Aangezien dat dit nog niet heeft plaatsgevonden maakt de kans kleiner dat het nog komt.

Scenario 2:

Een laatste parabolische stijging met een blow-off top. Dit begint steeds meer kans te maken. Steeds meer kenmerken hiervoor zijn al aanwezig.

De huidige bullmarkt duurt al heel erg lang. Hoe langer en krachtiger een bullmarkt is des te groter de kans op een einde met een parabolische stijging gevolgd door een blow-off top.

Beurzen en beleggers reageren niet meer op slecht nieuws of tegenvallers. Dat is al 2 maanden gaande.

Beurzen staan op of nabij all time highs. Dat is het geval.

Er zit veel hoop in de markt. Hoop op einde Iran oorlog. Hoop op renteverlagingen door de nieuwe Fed baas. Hoop op succesvolle beursgangen van o.a. SpaceX, OpenAI en Anthropic.

Komt het van een parabolische stijging gevolgd door een blow-off top dan zal die met name plaatsvinden bij beurzen met relatief veel techaandelen. De Nasdaq, S&P500 en ook de AEX.

Die stijging zal dan de komende weken moeten gaan beginnen. Die kan dan weken of misschien zelfs een paar maanden aanhouden.

Voor alle duidelijkheid. Kijkend naar de fundamenten staan beurzen in mijn ogen veel te hoog. Die beurzen zullen gaan dalen. De vraag die ik mij stel is slechts of dit vrij snel gaat gebeuren of dat we eerst nog een blow-off top krijgen. Dat laatste maakt nu meer kans.

Ik ben niet heel negatief. Sombere analisten zien het eind van het financieel systeem en een situatie zoals in 2008. Dat zie ik niet zo. Want dat laten ze niet meer gebeuren.

Bij te extreme beursdalingen zal men de boel tijdelijk stilzetten. Bij te grote financiële pijn zal de geldpers meteen ingezet worden.

De goud- en zilverprijs

Aan de dagelijkse goud- en zilverprijs is het niet te zien. Maar er is heel wat gaande. Ik volg goud en zilver al heel wat jaren. Voor 2020 was dat wat betreft nieuws heel erg saai.

Vanaf 2020 gebeurde er steeds meer. Na de Russische inval van Oekraïne kwam het nog wat meer op gang. Maar pas vanaf vorig jaar hebben we te maken met hele grote structurele veranderingen.

Dit jaar zien we een steeds grote verwijdering tussen het westen en de rest van de wereld. Tot voor kort kwam de goud- en zilverprijs in Londen (LBMA) of de VS (COMEX) tot stand.

Al geheel dit jaar zien we dat de Shanghai zilverprijs hoger ligt dan de COMEX zilverprijs. Recent heeft India aangegeven dat goud- en zilverprijzen niet meer die van de LBMA mogen volgen maar van de lokale markt.

In Singapore is men vorig jaar via de Abaxx Exchange begonnen met fysiek uit te leveren goud futures op basis van 1 kilo baren. Die 1 kilo baar wijkt af van de westerse standaard. In Azië is die echter gebruikelijk en dus richt deze future zich op klanten in Azië.

Vanaf afgelopen vrijdag is de Abaxx Exchange ook vanaf Singapore begonnen met de handel in fysiek uit te leveren zilver futures.

Het is met zowel die goud als zilver future van Abaxx Exchange de opzet om dat goud en zilver ook daadwerkelijk fysiek te kunnen uitleveren. Om die reden heeft men dat goud en zilver dan ook in de kluizen in Singapore liggen.

Met zilver speelt men het heel slim. 1 zilver COMEX future is goed voor 5000 ounce zilver. 1 Abaxx zilver future is echter slechts 1000 ounce zilver. 5 keer zo klein en dus ook 5 keer zo goedkoop.

Waardoor die Abaxx zilver futures ook voor de wat kleinere partijen geschikt zijn. Of anders gezegd;

de COMEX zilver futures zijn bedoeld voor de grote banken die in papier zilver willen speculeren en die kleinere Abaxx zilver futures zijn voor de fabrikanten die op termijn fysiek zilver nodig hebben en nu al prijs en levering willen vastleggen.

Dat is ook te zien aan de kwaliteit. COMEX zilver is 99,9% puur en Abaxx is 99,99% puur en daarmee beter geschikt voor elektronica.

We gaan deze week dus al zien wat de COMEX zilverprijs is in vergelijking met Shanghai en nu ook nieuwkomer Singapore. Als in zowel Shanghai en ook Singapore de zilverprijs hoger ligt dan bij de COMEX.

Dan zal ook die COMEX zilverprijs moeten gaan stijgen want anders zijn ze niet meer relevant. Er zit een groot verschil tussen de Shanghai en Singapore zilverprijs.

Die van Shanghai is in Chinese yuan en dan is vergelijk met de COMEX in dollars altijd wat lastiger. De Singapore zilver futures prijs gaat echter in Amerikaanse dollars weergegeven worden.

Dan is het verschil met de COMEX prijs meteen en voor iedereen zichtbaar.

Vergeet niet dat China en dus Shanghai voor internationale handel een beetje afgesloten is. Singapore daarentegen is voor zowel geheel Azië als het westen een veel gebruikte financiële hub. Die Singapore zilver futures gaan dus heel belangrijk worden.

Dan goud. In Hongkong is men bezig om een goud clearinghouse op te zetten. In een clearinghouse worden financiële transacties afgehandeld en in dit geval dus het kopen en verkopen van goud. Dat moet in juli beginnen.

Ze zijn in Hongkong druk bezig om een kluiscapaciteit voor 2.000 ton goud te bouwen. Hongkong nodigt banken en centrale banken uit om vanaf nu hun goud op te slaan in Hongkong.

Dat Hongkong clearinghouse gaat dus een directe concurrent worden van Londen en New York. Ook hier weer een duidelijke keuze om dat niet in China zelf met allerlei financiële hordes te doen maar in laat ik maar zeggen het westerse deel van China namelijk Hongkong.

Er gaat voor goud en zilver dus structureel heel wat veranderen. De handel gaat niet alleen meer van het westen richting Azië. Het gaat ook van ongedekte papieren COMEX futures naar volledig fysiek gedekte Aziatische futures.

Om die fysiek gedekte Azië futures handel mogelijk te maken dient het goud en zilver daar natuurlijk wel in de kluizen te liggen. Dat alleen zorgt al voor extra vraag naar goud en zilver.

Het op meer plekken in de wereld eenvoudiger kunnen handelen in goud en zilver zal de vraag naar goud en zilver doen toenemen. Dit zijn grote structurele veranderingen voor goud en zilver waar we nog heel wat jaar plezier van zullen hebben.

India greep recent ook in bij goud en zilver. De Indiase premier Modi riep de bevolking op om 1 jaar lang geen goud meer te kopen. De opgegeven reden daarvoor was dat anders de Indiase roepie te hard in waarde zou dalen.

Goud en ook zilver zijn in de Indiase cultuur heel erg belangrijk. Maar ik denk dat voor ieder land zal gelden dat als de overheid aangeeft geen goud te kopen omdat de munt te hard daalt de bevolking om die reden juist wel goud en ook zilver gaat kopen.

Tevens gingen de invoerheffingen op goud en zilver van 6% naar 15%. Dat zal een kortstondig effect geven. De run op nog beschikbaar al binnenlands goud en zilver zal daardoor toenemen.

Hierdoor zullen die prijzen wat stijgen waarna het verschil met geïmporteerd goud en zilver kleiner zal worden. Daarnaast staat India bekent om de grote goud- en zilversmokkel. Dat illegaal binnenbrengen van goud en zilver in India is nu nog lucratiever geworden.

Het negatieve effect op de vraag naar goud en zilver op de wereldmarkt vanuit India zal daarom maar heel kort zijn. Die hard dalende roepie jaagt iedereen in India in goud en zilver.

De weekverwachting voor de beurzen

Op korte termijn is het afwachten hoe het rond Iran gaat verlopen. Het laatste nieuws is dat men blijkbaar aanstuurt op een staakt het vuren van 60 dagen.

De weekverwachting voor de AEX

Met het oog op een mogelijke parabolische stijging gevolgd door een blow-off top blijf ik goed volgen of de AEX doorstijgt en hoe hard dit gaat.

De verwachtingen voor de 3 websites:

Verwachting zilvermijnwebsite

Ik zit nu goed in positie om van een stijgende zilverprijs te kunnen profiteren. Ik verwacht de komende weken geen wisselingen van aandelen.

Verwachting goudmijnwebsite

Ik zit nu goed in positie om van een stijgende goudprijs te kunnen profiteren. Ik verwacht de komende weken geen wisselingen van aandelen.

Verwachting ETF website

Voor alle ETF groepen blijf ik wachten op de beursbodem. Die bodem dient minstens 30% lager te liggen dan de beurzen all time highs. Zolang die bodem er niet is koop ik in geen enkele groep ETF's. Er zijn dan ook geen ETF aankopen te verwachten. 

Prijzen 2, 4, 7 of 12 zilvermijnaandelen. Koop ze daarna bij uw eigen broker: Prijslijst

Bovenstaande is met zorg samengesteld. Informatie komt van betrouwbaar geachte bronnen of is al publiekelijk bekend geworden. Desondanks zijn fouten nooit uit te sluiten. Beursman BV is niet verantwoordelijk voor eventuele fouten. Verwachtingen zijn gebaseerd op basis van bepaalde aannames. Het is echter niet zo dat alle gedane verwachtingen ook daadwerkelijk gaan uitkomen. Beursman BV is niet verantwoordelijk voor het niet uitkomen van verwachtingen. Bovenstaande mag op geen enkele manier gezien worden als een aanbeveling om een financieel product of financieel instrument in de breedste zin te kopen of te verkopen. Bovenstaande mag niet gezien worden als een beleggingsadvies. De Algemene Voorwaarden van Beursman BV zoals vermeld op deze website zijn van toepassing.